ЛУДОГОРЕЦ С 11 ПОРЕДНА ШАМПИОНСКА ТИТЛА !

“Орлите” завоюваха отличието за 11-ти пореден път. Разградчани си осигуриха трофея с динамична победа срещу Славия с 4:1. Автогол на Гьоко Зайков откри резултата на “Хювефарма Арена”, а Бърнард Текпетей покачи на 2:0. Матиас Тисера направи резултата класически малко преди края на почивката. През второто полувреме Текпетей реализира второто си попадение в срещата, а Йон Бакеро върна почетно попадение за гостите, оформяйки крайния резултат – 4:1.

По този начин Лудогорец събира актив от 67 точки на върха с преднина от 14 пункта пред втория ЦСКА, който официално изгуби и теоретичната си възможност за титла днес. Славия остава на незаветната 6-а позиция в класирането с 36 точки, с 6 зад 5-ия Левски.